הנשיא 1\60 קרית שמונה
להזמנות: 050-7822582

מה כבר הגענו? – איך להעביר את הנסיעה לצפון בכייף

זהו, ארזתם הכל (כולל הדובי) ולא שכחתם לנעול חלונות ודלתות (ולהפעיל את האזעקה של הבית) ועכשיו כולם כבר באוטו (סוף סוף!) חגורים ונרגשים ו….. לא עוברות כמה דקות והשאלה הבלתי נמנעת עולה – נו מתי מגיעים? כמה זמן עוד יש לנו? ואחרי כמה דקות: “א מ א!! תגידי לו”

 למרות כביש 6 נסיעה לצפון לוקחת קצת יותר מ-5 דקות וצריך לזכור שהדרך לצפון זה חלק מהחופשה.
אז מה עושים?
וקודם כל סוויץ’ בראש – צריך ללמוד להנות מהדרך ולא רק לחכות להגיע ליעד (במיוחד אם מדובר בנסיעה  לחרמון  וכל עם ישראל מחכה יחד איתנו בפקקים…).
מומלץ לתכנן  כמה עצירות בדרך, לא רק לשרותים אלא גם להתרעננות או לטיול חוויתי קצרצר שיאפשר חילוץ עצמות לכולם.  המלצות למקומות כאלו אפשר למצוא כאן:  נקודות עצירה בדרך לצפון
אז מה עושים כל הדרך באוטו?
תמיד טוב להצטייד בדיסקים וספרים שהילדים אוהבים ואולי גם חוברות פעילות כאלו ואחרות-(כל אחד לפי גילו)אבל באמת הכי כייף זה לנצל את הזמן לגיבוש משפחתי ולשחק משחקי חברה שונים שמזמן לא שיחקתם.
 כן לא שחור לבן – המשחק הקלאסי של שאלת שאלות שאסור לענות עליהם במילים הללו.
ספירת מכוניות בצבעים שונים – כל אחד בוחר צבע של מכונית וסופר כמה מכוניות בצבע שלו ראינו בדרך.
שינוי אותיות – מחליטים שמעכשיו מחליפים את האות ד’ באות ר’ (או כל קומבינציה אחרת; ואם ניקח חילוף של ר’ ב-ל’ נחשוב לרגע שאנחנו בתיאלנד), במשך החצי שעה הקרובה מדברים בצורה כזאת. הילדים יתפוצצו מצחוק כל הדרך ואתם גם.
ארץ עיר – במקום לשחק את המשחק הידוע על נייר, אפשר להכריז על אות בקול רם, וכל אחד לפי התור יגיד את המושג המתאים. כמובן שאפשר להוסיף קטגוריות מעניינות יותר לילדים כמו שחקן כדורגל, דמות מסרט מצויר,  או מונחי מחשב.
 אני מביא למסיבה… – אחד המשתתפים מחליט (בלי לשתף כמובן) על חוקיות מסוימת של חפצים/אנשים שיכולים  להכנס למסיבה וכל אחד מהמשתתפים  מנסה את מזלו בתורו – המטרה לגלות את החוקיות. לדוגמא המארגן מחליט שרק חפצים באות א’ נכנסים הוא מתחיל ואומר “אני מביא למסיבה אבטיח” כל משתתף בתורו אומר “אני מביא למסיבה במבה”  והמארגן אומר לו אם הוא נכנס או לא. ככל שהילדים גדלים יותר אפשר לעשות חוקיות יותר  מורכבת שלוקח המון זמן לגלות אותה.
 תמרורים –  מחפשים תמרורים בדרך ולומדים מה הם אומרים (מתאים לכל הגילאים כמעט)  הכנה מצוינת ללימודי תיאוריה ובכלל (אחרי זה הם כבר יהיו השוטרים שלכם)
ניווט – חוץ ממשחקים הילדים שלי מאד אהבו להסתכל במפה ולהבין איפה אנחנו נמצאים לאן נוסעים מה זה כל הקווים והצבעים  וכמובן מתי סוף סוף נגיע למנוחה ונחלה בצימר שמחכה לנו….
איך אתם מעבירים את הזמן בנסיעה? הוסיפו תגובה בהמשך לטובת כל הנוסעים…

צור קשר
שלחו לי במתנה את המדריך "איך לצאת לחופשה משפחתית בלי להיכנס למינוס בבנק"