הנשיא 1\60 קרית שמונה
להזמנות: 050-7822582

140 דברים שכדאי לבדוק לפני שיוצאים לחופשה בצפון

כמה שאלות אתם שואלים את בעל הצימר לפני שאתם מפקידים בידיו את מיטב כספכם? כנראה הרבה פחות מ-140. אבל אנחנו כישראלים פשוט מאמינים עד ש….עד שאנחנו נפגעים כי שאנחנו אומרים “צימר” יכולים להיות כל מיני פירושים: דירת נופש בצפון, ביקתת עץ, צימר עם בריכה או בלי, ארוחת בוקר כלולה (או שלא) ועוד ועוד..אז איך מוצאים את המקום שיתאים לכם בדיוק?

מישהו (משרד התיירות) בדק את זה עבורכם וונתן גם ציונים, מוזמנים לקרוא ולהכיר את IBB – Israeli Bed & Breakfast דרוג הצימרים בישראל.

הצורך קיים וברור, היום רובנו מחפשים  צימר או דירת נופש בצפון היא דרך האינטרנט, ואכן, אחרי חיפושים רבים נמצא  מקום שנראה ממש נפלא אבל אז מתגנב החשש: איך אפשר לדעת שאכן התמונות אמיתיות ומעודכנות? ומה יש מסביב לול תרנגולות או נוף פסטורלי?

כמו בסיפור אחרים גם כאן הכל התחיל מ”ממשוגע לדבר”: גיל יעקובי הלך ובדק מה קורה בעולם ויצר רשימה ארוכה של פרמטרים שלפיהם בוחנים את יחידות הלינה והאירוח. הפרמטרים נבחרו על סמך סטנדרטים בינלאומיים אך מותאמים לארץ.
הרשות לפיתוח הגליל היתה החלוצה שיישמה את שיטת ההדרוג ולפני כשנתיים משרד התיירות אימץ את המודל כשיטת דרוג ארצית. על מנת לקבל דרוג ישנם תנאי סף שנבדקים:

  1. התחיבויות כלפי החוק (היתר בניה, עמידה בדרישות מכבי אש, עמידה בדרישות משרד הבריאות, ניהול מול שלטונות המס)
  2. בטיחות (בטיחות הציוד, בטיחות סביבתית)
  3. אמינות תקשורתית (המידע על יחידת התקשורת אמין ומדויק)

בנוסף נבדקים פרמטרים רבים בינהם :רמת הניקיון והתחזוקה, רמת האיבזור (כן, גם העובי והגודל של המזרונים), רמת השירות (ארוחות, מידע נוסף,זמינות, משוב אורחים…), גודל היחידה, מיקום (כפרי,עירוני, וכו..).
נציג בלתי תלוי של משרד התיירות מגיע לביקור ובודק את כל הפרמטרים כשבסוף התהליך ניתן הדרוג המתאים: A,B,C (במתחם שבו יש מספר צימרים שונים כל צימר יקבל את הדרוג הספציפי שלו).
לכל רמה יש תנאי מינימום: למשל כדי לקבל דרוג A גודל היחידה צריך להיות יותר מ-36 מ”ר כולל: חדר שינה, מיטה ברוחב 160 ס”מ לפחות, ג’קוזי גדול, מערכת קול, ומערכת ישיבה.
נכון להיום כ-400 צימרים עברו את התהליך ומדורגים בהתאם לשיטה זו.

שיטת הדרוג הזו מאפשרת ללקוח לקבל תשובות על הרבה שאלות שלא נשאלו (אבל נמצאות אצלו כהנחה סמויה, כמו למשל שיש ליחידת האירוח היתר בניה) ונותנת תחושה של ביטחון ואמינות.
מומלץ וכדאי לפני החופשה הבאה לבדוק לא רק מחיר אלא האם הצימר קיבל דרוג IBB ואיזה…
חופשה נעימה!

rank_B

צור קשר
שלחו לי במתנה את המדריך "איך לצאת לחופשה משפחתית בלי להיכנס למינוס בבנק"